Stomatologie


Vážení klienti,

srdečně Vás vítáme v privátní stomatologické klinice APEX centrum. Velmi si vážíme toho, že jste se rozhodli využít našich služeb. Náš tým lékařů je tvořen specialisty v oboru stomatochirurgie, implantologie, estetické stomatologie a ortodoncie. Nabízíme Vám řešení všech problémů týkající se zubů – zvýšení estetiky chrupu včetně bělení, vyrovnání křivých zubů, náhrady chybějících zubů implantáty nebo keramickými korunkami a můstky, operačního odstranění zubů moudrosti, cyst, zánětů v dutině ústní atd.

V naší klinice pracujeme s jednorázovými pomůckami. Nástroje jsou umývány v dezinfekčních myčkách a poté zabaleny a sterilizovány v jednorázových obalech. Operační zákroky jsou prováděny za přísných dezinfekčních a sterilizačních podmínek.

Jsme připraveni se Vám věnovat tak, abychom minimalizovali Vaše obavy a nepříjemné pocity ze stomatologického ošetření. Využíváme k tomu moderní nadstandardní postupy při ošetřování, které Vám zajistí bezbolestnost výkonů. Jedná se zejména o provádění výkonů v místním umrtvení lokálním anestetikem. Před každým injekčním umrtvením ošetřované oblasti jsme navíc schopni znecitlivit tuto oblast anestetickým gelem, který vmasírujeme do dásně v místě vpichu. Pak teprve aplikujeme injekci lokálního anestetika.

Naše klinika je vybavena moderní digitální japonskou rentgenovou technikou, která nám umožňuje zhotovit OPG snímek Vašich čelistí s dávkou záření 15 krát menší, než jakou byste přijali u klasického snímkování. Zhotovení tohoto digitálního OPG snímku je pro nás základním vyšetřením, abychom zjistili přesný stav Vašeho chrupu. Díky tomu například poznáme stadium případné parodontitidy, zachytíme kazy pod plombami, odhalíme cysty a polohu uložení zubů moudrosti v čelistech.

Nabízíme Vám komplexní péči v oboru stomatologie. Poskytujeme nadstandardní výkony a ošetření pomocí nadstandardních přístrojů. Za většinu výkonů pacient doplácí finanční hotovost, která odpovídá materiálové a časové náročnosti konkrétního odborného zákroku. V našich stomatologických ordinacích se snažíme o co nejkvalitnější ošetření našich pacientů, což s sebou nese zvýšené finanční náklady. Pokud se Vám budou doplatky, které zaplatíte v našich ordinacích, zdát příliš vysoké, vězte, že plně odpovídají materiálové a časové náročnosti práce lékaře. Záleží jen na Vás, zda v našich ordinacích setrváte jako registrovaný pacient. Máte svobodnou volbu vybrat si jakékoliv jiné stomatologické pracoviště.

Cena protetických prací (implantát, korunky, můstky či složitější snímatelné náhrady) se obvykle pohybuje v řádu tisíců a někdy i desetitisíců korun. Zdaleka ne veškerá Vámi zaplacená finanční hotovost však končí v pokladně zubního lékaře. Podstatná část těchto peněz slouží k zaplacení práce zubního technika, který tyto „umělé zuby“ podle pokynů stomatologa zhotovuje.

Rádi bychom Vás upozornili na nutnost dodržování objednacích termínů. V případě, že nebudete schopni se v dohodnutém termínu dostavit, prosíme Vás, abyste nás telefonicky informovali s nejméně 24 hodinovým předstihem. Při neomluvení a nedodržení termínu Vám bude účtován ušlý zisk ordinace.

Operační zákroky většinou provádíme na naší klinice. Kvůli případnému zdržení při těchto operacích může dojít k nedodržení sjednaného termínu i z naší strany. Pokud byste na ošetření čekali více než jednu celou hodinu, poskytneme Vám slevu 10 % na zákrok prováděný ten den.

Cílem veškeré naší snahy je, abyste se na naší klinice cítili co nejlépe. Buďte si jisti, že naši lékaři a zdravotní sestry vynakládají maximální úsilí směřující k tomu, abyste od nás vždy odcházeli naprosto spokojeni.

Za APEX centrum,
MUDr. Martin Feit

Jaké implantáty děláme?

Na našich klinikách zavádíme převážně implantáty firmy Straumann, jedná se o implantáty nejvyšší kvality a nejvyšší spolehlivosti. Při větších defektech chrupu zavádíme několik implantátů v jedné návštěvě. Provádíme implantace celých čelistí – pacient odchází s kompletní rekonstrukcí horní nebo dolní čelisti. Při nedostatku kosti si řízenou kostní regenerací zvyšujeme kost (sinus lift, přenos kostního štěpu) a v jedné návštěvě i do takto vytvořené kosti implantujeme.

Konzultace a stanovení léčebného plánu?

Pokud máte zájem o implantáty, stačí se objednat na implantologickou konzultaci, kdy Vám připravíme léčebný plán a cenovou rozvahu případného zákroku. Nemusíte být náš pacient, implantáty zavádíme i pacientům jiných zubních lékařů (regiony Olomouc, Brno, Prostějov, Přerov, Ostrava). Služby nabízíme také zahraničním klientům (komunikace v anglickém jazyce).

Co jsou zubní implantáty?

Zubní implantát je umělý zubní kořen vyrobený z titanu, který stomatolog vloží do Vaší kosti. Zubní implantáty jsou ideální pro ty, kteří mají převážně zdravé zuby a přišli jen o jeden nebo i několik zubů.

Zdravý chrup výrazně ovlivňuje to, jak se sami cítíte, a to jak v osobním, tak i v profesionálním životě. Možná, že skrýváte svůj úsměv kvůli chybějícímu zubu. Nebo Vám nesedí Váš umělý chrup. Můžete mít potíže s rozkousáním potravy. Jestli se chcete znovu usmívat, snadno mluvit a pohodlně jíst, máme pro Vás dobré zprávy!

Zubní implantáty jsou bezesporu řešením mnoha zubních problémů. Pouhé nahrazení jednoho zubu umožní obnovit přirozený úsměv, zlepšit pacientovo pohodlí a zvýšit jeho sebedůvěru. Zubní implantáty vypadají naprosto přirozeně. Díky nim se znovu můžete cítit tak, že zapomenete na to, že už jste někdy ztratili zub.

Co dokážou zubní implantáty?

  • Nahradí jeden nebo více zubů, aniž by ovlivnily zuby okolní.
  • Podpírají můstek a snižují potřebu vytvořit vyjímatelnou zubní protézu.
  • Podpírají zubní protézu, aby byla pohodlnější a pevněji držela.

Kdo může mít zubní implantáty?

Provedeme důkladné vyšetření pomocí rentgenu, abychom si byli jisti, že je u Vás zákrok možný. Může to být závislé na stavu kosti v oblasti plánovaných implantátů. Jen velmi zřídka se stane, že kosti není dostatek, nebo že není dostatečně zdravá na to, aby bylo možno pokračovat bez dodatečného ošetření.

Jak zákrok probíhá?

Vložení implantátů se provádí v ordinaci. Vyžaduje jednoduchou operaci za běžné lokální narkózy. Po zákroku můžete mít lehce nepříjemné pocity, jako kdyby Vám vytrhli zub. Jedná se však jen o proces hojení. Na přání pacienta jsme schopni zařídit zavedení implantátů v celkové anestezii – narkóze.

Jak dlouho implantáty vydrží?

Za náležitých podmínek, jako je provedení zákroku stomatologem a pečlivé udržování, mohou implantáty vydržet po celý život. Dlouhodobé studie prokazují neustále se zvyšující trvanlivost implantátů. Implantáty, které jsou zasazeny do Vaší kosti, potřebují stejně jako přirozené zuby důkladné čištění. Čištění v okolí implantátů není o nic těžší než péče o přirozené zuby a všem pacientům důrazně doporučujeme, aby pravidelně navštěvovali dentální hygienistku, aby tak implantáty i zbytek zubů a dásní zůstaly zdravé.

Ilustrace zákroků

Zubní pohotovost na našich zubních klinikách slouží pro všechny pacienty, kteří se telefonicky objednají, nebo přijdou osobně na kliniku. S bolestí zubů budou tentýž den ošetřeni—neznamená to však okamžitě a přednostně—dle možností zubních lékařů.

Zubní pohotovost funguje na našich pracovištích:

F-centrum
Melantrichova 21/539, Prostějov

Telefon

+420 588 882 294

Mobil

+420 734 421 260

Ordinační hodiny

Pondělí – Pátek
7–12

APEX medical centrum s.r.o.
Sportovní 898, Kostelec na Hané

Telefon

+420 582 373 213

Mobil

+420 777 105 592

Ordinační hodiny

Pondělí – Pátek
8–18

Zubní pohotovost zavřena o svátcích a o víkendech

Lékaři


MDDr. Petra Hamalová

MDDr. Petra Klemsová

Zdravotnický personál


Klára Feitová

Andrea Kardinalová, DiS.

Nela Haselmanová

Irena Ševčíková